5 powodów, dla których warto pić kranówkę

Dlaczego warto pić wodę z kranu? Krótko i na temat – sami sprawdźcie!

  1. Woda wodociągowa w Polsce jest zdatna do picia! Potwierdzają to liczne badania jakości wody, parametry której ustalają regulacje Unii Europejskiej. Ta jakość jest surowo kontrolowana na każdym etapie „podróży” wody do naszego kranu.
  2. Woda z kranu jest dużo tańsza. Dwulitrowa butelka wody kosztuje ponad 2 złote. Dwa litry wody z kranu (wraz z ceną odprowadzania ścieków) ok. 2 gr. 100 razy mniej!
  3. Woda z kranu jest bogata w minerały. Skąd wiemy? Po przegotowaniu wody w czajniku osadza się kamień – to właśnie cenne minerały.
  4. Picie wody z kranu jest najzwyczajniej bardzo zdrowe. Istnieją mity, że picie kranówki przyczynia się do powstawania kamicy nerkowej – jest wręcz przeciwnie. W leczeniu tej choroby zaleca się picie wody twardej – czyli nieprzegotowanej.
  5. Nie dajmy się nabić w butelki! Do wyprodukowania jednej plastikowej butelki zużywa się 3 razy więcej wody niż jej objętość. A jak już wiemy – nasz świat tonie w plastiku ☹

Jeśli nadal czujecie się nieprzekonani zapraszamy na stronę kampanii społecznej http://pijewodezkranu.org/ gdzie specjaliści obalają niepochlebne mity na temat wody z kranu.

 

A jakie są Wasze doświadczenia z polską kranówką? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *