Ogród – tyle możliwości dla oszczędności

Nasz ogród a nawet balkon może przynosić oszczędności wody tak samo jak łazienka bądź kuchnia.

Najbardziej popularna zasada dotyczy oczywiście podlewania roślin – w upalne dni róbmy to wieczorem lub bardzo wcześnie rano. Zapobiegnie to szybkiemu wyparowaniu wody, a nasze rośliny więcej na tym skorzystają.
Nie najlepszym pomysłem jest też podlewanie ogrodu wężem – tracimy bardzo dużo wody a podlewanie jest nieprecyzyjne. Jeśli już używasz węża to lepiej z rozpylającą końcówką, szczególnie na trawniku.

Balkon czy ogród to też świetne miejsce na wykorzystanie wody zgromadzonej w domu np. po umyciu warzyw i owoców. Woda, która nie zawiera detergentów świetnie nadaje się do podlewania!

To oczywiste, że podczas upalnych dni chcemy zadbać o nasze rośliny i ich nawodnienie. Pamiętajmy, że często w upalne dni zdarzają się ulewne burze. Ta woda z gleby paruje bardzo szybko, ale my możemy ją „łapać” do specjalnych zbiorników i wykorzystać w okresie suszy.

Kolejną przydatną opcją jest rozsypanie kory wokół naszych roślin kory lub drobnych kamyczków – ma to dwie główne zalety: spowalnia proces parowania wody a nam oszczędza czasu na pieleniu trawy.
A czy wiedzieliście, że do ogrodów narażonych na suszę można wybrać specjalne gatunki roślin, które nie wymagają dużych ilości wody? Sami zobaczcie jakie piękne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *